CHKS Kolejarz Chojnice - strona nieoficjalna

Piaski Wąglikowice Agra Ostrowite

Na zespół patrzę z wiarą - wywiad z Pawłem Skibą

• autor: kolejarzchojnice, 2012-08-25 12:46

Zapraszamy serdecznie do przeczytania krótkiego wywiadu z Pawłem Skibą. Trener drużyny seniorów opowiedział o przygotowaniach, planach oraz faworytach ligi. Rozmowa w rozwinięciu...

Redakcja :Już tylko godziny dzielą pańską drużynę od pierwszego ligowego spotkania. Jakie panują nastroje w zespole?

Paweł Skiba:   Każdy z nas nie może się już doczekać otwarcia sezonu. Nastroje są dobre bo i sparingi wypadły obiecująco.

Od kiedy zaczęliście przygotowania do nadchodzącego sezonu i jak wyglądała frekwencja na treningach?

Przygotowania rozpoczęły się 16 lipca. Frekwencja była zadawalająca jak na okres urlopowy i wakacyjny. Od 10 -15 zawodników średnio na treningu.

Jak wyglądały przygotowania do sezonu?

Przez pierwsze 2 tygodnie trenowaliśmy codziennie ,  potem 3-4 razy w tygodniu. Treningi odbywały się 2 razy dziennie ze względu na zmianową pracę zawodników. Trenowaliśmy na obiekcie Kolejarza. Rozegraliśmy 5 sparingów, które uważam za pożyteczne i dające pozytywne myślenie przed ligą.

Jakie ustawienie Pan preferuje podczas gry?

Nie chcę mowić jakim ustawieniem dokładnie gramy. Ale jest ono ofensywne.

Jakie wzmocnienia poczynił Kolejarz . Czy jest Pan zadowolony z kadry jaką udało się skompletować?

Mam nadzieje że największym naszym wzmocnieniem będzie odmłodzony zespół. Personalnie to: Lipiński Piotr, Trzebiński Dawid, Senderkiewicz Tomasz (Chojniczanka), Melchert Patryk, Kowcun Piotr i Gontarzewski Łukasz (Mestwin) oraz wychowankowie z juniorów, którym skończył się wiek juniorski (Podemski, Jędrzejewski, Jonczyński). Na zespół patrzę z wiarą że potrafią dobrze zagrać. Zadowolony będę z tej kadry dopiero po udanym sezonie.

W jakie cele stawia sobie Kolejarz przed sezonem 2012/13?

Cel em naszym jest wygrywać jak najwięcej spotkań. I być zadowolonym ze swojej gry.

Chciałbym abyśmy skończyli sezon tak wysoko w tabeli jak się tylko da.

Jakie zespoły upatruje Pan w roli kandydata do awansu?

Na pewno kandydatem nr 1 jest Szarża Krojanty, która wg. Mnie od 2 sezonów już powinna grać w 5 lidze. Personalnie mocna wydaje się być również Tęcza Brusy.  Czarni Ostrowite mogą namieszać też w lidze. Nie wiadomą są też beniaminkowie. Rok temu wszyscy się łapali za głowy co to za drużyna Sławek Borzechowo. A okazało się ze jest to ciekawy ładnie grający zespół z zawodnikami o przeszłości 4 ligowej. I w tym sezonie mogą być mocni.

Ile zespołów trenuje na dzień dzisiejszy w Kolejarzu?

4 zespoły trenują w Kolejarzu. Rocznik 2004-2002, 1998-1996, 1995-1994 i drużyna seniorów. Korzystając z okazji zapraszam serdecznie wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił i zagrać dla CHKS Kolejarz Chojnice.

Czy chciałby Pan dodać coś na zakończenie rozmowy ?

Tak.  Chciałbym by Klub Kolejarz Chojnice nie był postrzegany jako jakieś piąte koło u wozu dla miasta i kibiców. Proszę mi wierzyć, że Klub ten stara się wychować jak najlepiej potrafi młodych piłkarzy, a drużynie seniorskiej wg. Mnie należy się szacunek mimo że tylko grają w A klasie, za to wszyscy zawodnicy to amatorzy, którzy po ciężkiej pracy fizycznej przychodzą jeszcze z uśmiechem na twarzy 3 razy w tygodniu na treningi i ciężko trenują, a sobotę bądź niedziele poświęcają na mecz. To jest ich wolny czas a mimo to poświęcają się piłce.  Myślę, że nie tylko możemy być dumni w Chojnicach z Chojniczanki i Red Devils dla, których należą się słowa uznania za to jak reprezentują nasze miasto, ale też cieszmy się z tego malutkiego amatorskiego klubu który reprezentuje nasze miasto.

autor: ~Chyba zacznę przychodzić do was na mecz... 2012-08-25 12:57:24

avatar Piękne słowa Trenera widać że wierzy w zespół. Wielkie słowa uznania.

autor: ~... 2012-08-27 14:54:16

avatar aha

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

CHKS Kolejarz ChojniceSławek Borzechowo
CHKS Kolejarz Chojnice 3:3 Sławek Borzechowo